5 motive pentru a câștiga târgul olimpic

Competiția la Jocurile Olimpice este visul fiecărui atlet. Perioadele grele de antrenament și dedicarea exclusivă unei discipline sportive care lasă deoparte familia sau prietenii sunt motive puternice pentru a fi într-un concurs olimpic. în GetQoralHealth dorim să împărtășim cu dvs. motivele pentru care 5 sportivi au câștigat la târgul olimpic.

1. Mexicanul Eder Sánchez este o mare speranță atletism a țării noastre. Dorința lui este să câștige o medalie Mexic , dar, mai presus de toate, să dedice succesul tatălui său, Víctor Sánchez , decedat în acest an. Eder a pierdut nu numai tatăl său, ci și inspirația sa sportivă, fiind și omul care la antrenat și care și-a îndrumat pașii în marș.

2. Conducătorul din Africa de Sud Óscar Pistorius , de asemenea, doriți să câștigați o medalie, deoarece în Beijing 2008 ei nu l-au lăsat să concureze, dar acum, în aceste jocuri, Oscar vrea să demonstreze întreaga lume că, în ciuda lor proteză fibra de carbon adaptată ca picioare, el poate rula și poate fi cel mai bun.

3. taekwandoín María del Rosario Espinoza , a fost ales ca purtător standard al Mexic în acest târg olimpic. Cel mai mare impuls al său de a concura este să dea un exemplu de perseverență, disciplină și angajament față de tinerii sportivi mexicani.

4. Paola Espinosa Sánchez , Scafandru mexican, a câștigat a doua medalie de argint din mâna lui Alejandra Orozco , echipa aztecă a obținut locul al doilea în finala scufundărilor sincronizate pe o platformă de 10 metri. Principalul său motiv este să fie cel mai bun scafandru din lume.

5. A Jennifer Pinches , ea este cunoscută ca gimnasta speranței. Ea este una dintre puținii sportivi britanici care vor avea ocazia să concureze cu eroul ei și în patria ei. Cu doar 17 ani, jennifer este una dintre cele mai promițătoare gimnaste engleze și speră să se califice anul acesta acasă împreună cu Beth Tweddle , care a fost primul concurent al Regatul Unit câștigând o medalie într-un campionat mondial al acestui sport, în 2006, și cel mai mare idol al său.

Motivele pentru câștigarea Olimpiadei sunt multe, cu toate acestea disciplina și coerența sunt decisive pentru atingerea acestuia. Care sunt motivele pentru care ai câștigat?

Doriți să primiți mai multe informații despre interesul dvs.? Înscrieți-vă la noi

Medicina Film: The secret US prisons you've never heard of before | Will Potter (Mai 2024).